Umí to nejcennější, co lze umět, zachraňovat lidské životy. V osmdesáti letech stále pracuje jako lékař na záchrance. Je stále velkým optimistou plným elánu. Řeč je o Jindřichu Korbelářovi, který převzal v Sokolově medaili za záchranu lidských životů.

 „Nikdy jsem to nebral jako kariéru, ale spíše jako prožitý život se zaměstnáním, které jsem měl rád. A to se pak pracuje mnohem lépe. Bylo to hodně kombinované se sportem a díky toleranci manželky jsem to mohl zvládnout. Bohužel už dva roky není mezi námi a to mě na tom nejvíc trápí. Tohle ocenění je vlastně pro ni, a ne pro mě," říká Korbelář. 

V Sokolově se Jindřich Korbelář ocitl vlastně náhodou. Na Nové Vsi si kdysi pořídili chalupu, kam jezdili a kde dnes lékař bydlí. Jeho manželka se synem provozovali zase penzion v Bečově. Pamatovat si ho budou určitě i v Plzni, kde začínal jako lékař po atestaci v roce 1962 v tehdejší vojenské nemocnici. Nastoupil zde na chirurgii, kde však z důvodu nedostatku anesteziologů pronikal více do tajů anestezie než chirurgie. Z Plzně odcházel lékař ve svých sedmdesáti letech a začal pracovat na záchrance v Sokolově a poté na Karlovarsku.

„Znal jsem zdejší prostředí, sloužil jsem tu ještě jako plzeňský lékař občas na dohodu. Zde bylo vždy málo doktorů. Po ukončení působení v Plzni mě zde nemuseli přemlouvat a přijal jsem plný úvazek, který mám dodnes. Byla to pro mě nová výzva. U záchranky je to zcela něco jiného. Jako kdybych znovu začínal. Navíc mám ještě čtvrtým rokem půl úvazku v Plzni, kde řešili tehdy nějaký problém ve Stříbře. Takže se nenudím,“ konstatuje s úsměvem lékař. Na otázku, kdy se chystá do důchodu, věčný optimista odpověď nezná. „Jsem sám, zatím se cítím dobře,“ odpovídá. 

Během benefičního večera, na kterém zahrála Hudba Hradní stráže a Policie ČR, zazpívali i Tomáš Savka a Kamila Nývltová. Starostka Sokolova Renata Oulehlová předala šek malé Klárce, která trpí vážnou genetickou poruchou. Policisté, hasiči, Vězeňská služba a Záchranná služba vybrali úctyhodných 49.050 korun. Dalších 20 tisíc přidala Klárce Vodohospodářská společnost Sokolov.

 „Moc děkuji za vaši pomoc. Peníze použijeme na léčebné výlohy, aby se nám lépe žilo. Jde o rehabilitace, léčení a snahu o držení současného stavu. Všem přeji hlavně zdraví, zdraví a zase zdraví,“ řekla přítomným dojatá maminka Klárky.