"Neregistrované bereme, avšak doporučuji všem ostatním zájemcům, aby se registrovali. Je to pro ně mnohem pohodlnější, protože mají určený přesný den i hodinu. Po registraci dostanou sms zprávu a většinou je vyzveme k očkování druhý či třetí den po registraci," říká koordinátorka očkovacího centra v Sokolově Vendulka Maxová, která během čtvrtečního odpoledne prakticky nonstop zvedala telefony a vyřizovala nespočet dotazů zájemců o očkování.

Petr Kulhánek
Máme jen dva měsíce, očkujte se, žádá hejtman obyvatele Karlovarského kraje

Před 14 dny byl v tamním centru nával. Senioři chtějí třetí dávku vakcíny a přišlo až 500 lidí denně. V současné době je číslo o něco menší, ale zájem stále trvá. Mezi zájemci byli vidět ve čtvrtek odpoledne nejen senioři, ale chodí i stále více rodičů s dětmi od 12 let. Ti všichni byli zaregistrovaní.

Do očkovacího centra ve Varyádě mohou i neregistrovaní. Podává se tu Pfizer, Moderna i jednorázová vakcína Jannsen,
Na jednorázovou vakcínu se stojí ve Varyádě fronty. Přicházejí i zarytí odpůrci

U očkování osob ve věkové kategorii 12 až 15 let je nezbytná registrace a přítomnost zákonného zástupce (postačuje přítomnost pouze jednoho). Nezletilí zájemci o očkování, kteří jsou starší 16 let, nemusí k aplikaci očkování dorazit v doprovodu zákonného zástupce. Bezbariérový prostor kostela nabízí vzdušné vytápěné prostory se sociálním zařízením a také bezplatné parkování. Provozovatelem očkovacího místa bude i nadále Nemocnice Sokolov, zřizovatelem je Karlovarský kraj.