Koncert to byl už devátý v pořadí a sečteno za těch devět let, výsledná suma je díky kapelám, vstupnému i sponzorům a dárcům téměř čtvrt milionu korun.

„Moc si toho vážíme. A u pana Berana to platí na 1000 procent,“ řekla ředitelka Mateřídoušky při předávání letošního výtěžku. „Peníze využíváme na věci, které jsou nad rámec poskytované služby, a na výlety,“ upřesnila. Klienti se například vloni podívali do plzeňského pivovaru, plavili se po Vltavě. Letos se chystají na školu v přírodě na Božím Daru.

Letošního koncertu se zúčastnilo téměř 150 návštěvníků. Řada z nich přispěla, aniž by na koncert dorazili. „Informace o koncertu se šířila v podstatě po celé republice, což bylo úžasné,“ neskrývala nadšení provozovatelka Skleníku, kde se koncert konal, Jitka Červenková. Právě vysoká účast přesvědčila Milana Berana v této aktivitě pokračovat. Jak přiznal, šel do toho před lety po hlavě, buď anebo, vůbec netušil, co ho čeká. A přestože byly roky, kdy návštěvníků dorazilo méně, vytrval. „Příští ročník bude desátý, jubilejní, proto chystám něco výjimečného,“ přislíbil.

Oba organizátoři si v doprovodu ředitelky Bráborcové prohlédli tentokrát sokolovské sociálně terapeutické dílny, kde jim nejen klienti předvedli, jak šikovní jsou, ale oba si odnesli dárky od nich a nakoupili si i v obchůdku Mateřídoušky.

Karneval na lyžích si užily celé rodiny. Bublava se tak loučí se sezónou, která byla podle vlekařů úspěšná.
Na svahu Jágr, labutě nebo beruška, lyžaři se loučili