Podobné zvelebení má za sebou již sousední rybník Velká Anna, který se díky penězům od ministerstva financí mohl změnit na přírodní koupaliště. Podle odborníků však revitalizace menší vodní plochy bude mnohem náročnější. A to především z hlediska odbahnění. I tak se město svého cíle nechce vzdát.

„Do konce letošního roku bychom měli mít stavební povolení. S pracemi však budeme muset ještě nějakou dobu počkat, zřejmě až do roku 2012. Také se nejprve pokusíme získat příslušnou dotaci,“ sdělila Šárka Pojarová z novosedelského městského úřadu. „Je také otázka, jak to bude s penězi, když se stále sahá k úsporným opatřením,“ poznamenala k tématu starostka města Krista Kulhanová.

S čištěním vodních nádrží má město řadu zkušeností. V roce 2006 se pustilo do odbahnění tří rybníků v Loučkách. Úpravy se dočkal i tamní potok. Peníze získalo i na kanalizaci v Zahradní a Loketské ulici či přípravu projektové dokumentace na stavbu průmyslové zóny. Ta by měla vzniknout příští rok mezi Novým Sedlem a Chranišovem.