Nové, komfortnější prostředí a zázemí dostanou jako dárek k letošním Vánocům pacienti i zdravotníci na oddělení následné péče v Nemocnici Sokolov. Karlovarský kraj nechal tyto prostory kompletně zrekonstruovat za téměř 18 milionů korun.

Po modernizaci se nemocní budou léčit na oddělení s kapacitou 36 lůžek v osmi třílůžkových, šesti dvoulůžkových pokojích a k dispozici mají nové centrální sociální zařízení přizpůsobené potřebám klientů s pohybovým omezením. Součástí dokončené přestavby je nová sesterna, hovorna a zázemí celého oddělení, včetně vybavení vestavěným mobiliářem.

„Náklady na rekonstrukci, která trvala pouhých pět měsíců, dosáhly částky 17,7 milionu korun. Není to zdaleka první letošní investice Karlovarského kraje do sokolovské nemocnice. Například jsme za 21,3 milionu korun zmodernizovali zdejší gynekologicko-porodnické oddělení a za 21,1 milionu zateplili pavilon B. V příštím roce chceme v tomto trendu pokračovat," slíbil náměstek hejtmana Jakub Pánik.

Podle předsedy představenstva skupiny NEMOS Davida Soukupa se během letošního roku úroveň poskytované péče klientům v sokolovské nemocnici díky investicím Karlovarského kraje posunula opět výš. „Těší mě, že i v příštím roce společně zrealizujeme další projekty, které přispějí ke zvýšení kvality zdravotní péče v kraji," dodal Soukup.

Stavební úpravy 3. nadzemního podlaží západního křídla pavilonu D, kde se oddělení dlouhodobě nemocných nachází, spočívaly v bourání stěn a podlah, ve zdění příček, výměně podlah, obkladů. Technologická část zahrnuje nové rozvody vody, kanalizace, vytápění, elektroinstalace, medicinálních plynů. Vyměněn je i střešní plášť a zhotoveno nové požární únikové schodiště.

„Velice si vážíme práce všech, kteří se podíleli na rekonstrukci oddělení následné péče, které je vždy plně obsazeno. Pacienti, zpravidla staršího věku a se ztíženou hybností, mají nyní komfortní a světlé prostory s moderním vybavením," konstatovala zdravotní ředitelka Nemocnice Sokolov Renáta Baranová.
V plánu investic je podle ní do těchto nových prostor pořídit i moderní, vysoce kvalitní postele, které personálu umožní lepší přístup k pacientům a přispějí ke zvýšení kvality péče.

„Rekonstrukce zlepšila i pracovní podmínky personálu oddělení. Práce na lůžkách tohoto typu je fyzicky a psychicky vyčerpávající, a proto jsme rádi, že kultivace pracovního prostředí přispěla ke zlepšení podmínek péče o pacienty," dodala Renáta Baranová.