Chladné počasí dobrovolníky v Novém Sedle neodradilo. Chranišov uklízeli pečlivě a nasbírali přes čtyři velké vozy odpadu. Akce se zúčastnili dospělí i děti, ty s sebou navíc vzaly i kamarády. „Děti by mohly jít dospělým příkladem. Pozvaly na jarní úklid i kamarády a pustily se do úklidu se vší odhodlaností. Nasbírali jsme skutečně hodně pytlů, celkem čtyři velká auta. Tradičně sbíráme odpad v oblasti Louček, tentokrát jsme se zaměřili spíše na Chranišov. Protilehlé strany po panelové cestě do Chranišova se ujala druhá skupina pod vedením Radima Gvizda," informovala starostka města Věra Baumannová.

Občanské sdružení Nový kurz se letos zapojilo také do mezinárodní kampaně za čistotu Země. Pravidelnou jarní brigádu přihlásilo u koordinátora kampaně, Českého svazu ochránců přírody, proto i účast byla vyšší než v minulých letech. Po pár hodinách měli lidé uklizeno. Ve 13 hodin se sešli u místního rybníku, kde upekli vuřty. Druhý den se další dobrovolníci sešli, tentokrát ne kvůli úklidu, ale aby si za odměnu udělali malý výlet na hrad Loket.
„Brigáda proběhla podle představ i přes větrné počasí, naštěstí to nikoho neodradilo. Odvezli jsme několik aut odpadu," doplnil dobrovolník Milan Baumann.

Autor:K.Čurlinová