„Jsme zvědaví, jak se uhlídá dodržování pořádku kolem popelnic na sokolovských sídlištích,“ tak reagují jejich obyvatelé na chystanou městskou vyhlášku o odpadech, podle které by měly technické služby nájemníkům účtovat úklid kolem kontejnerů.
„Bydlím v Jelínkově ulici, kde máme jeden kontejner s několika otvory. Neumím si představit, že bude každý zamčený. A jak máme uhlídat, aby nám kolem něj neodhazovali odpadky lidé odjinud?“ ptá se například Lucie Kopková, která v lokalitě bydlí.

Město Sokolov totiž schválilo a doporučilo vyhlášku, která účinněji vymezuje povinnosti občanů i společenství vlastníků. „Pokud se nepořádek objeví, technické služby vše uklidí, zdokumentují a samozřejmě vystaví fakturu na vrub nájemníků,“ uvedl sokolovský místostarosta Jaromír Dvořák.
Sokolovská radnice se inspirovala městem Ostrov, kde takové nařízení již několik let platí. „Neříkám, že je to u nás úplně bez problémů. Občas se najde nějaký případ. Protože si ale lidé za svoz odpadu musí připlácet, dávají si větší pozor na ty ostatní,“ potvrdil ostrovský místostarosta Milan Matějka.