Jednání františkolázeňského městského zastupitelstva bývala poslední dobou velmi bouřlivá. Neshody mezi opozicí a současným vedením města vygradovaly v odstoupení všech čtyř zastupitelů za ODS. Dobrovolně se tak tito volení zástupci občanů vzdali vlivu na chod města. K představitelům ODS se připojila také zastupitelka za sdružení Společnou cestou Hana Heyduková.

„Místní sdružení ODS Františkovy Lázně odstupuje ze zastupitelstva města. Tím se distancuje od způsobu současného vedení města. Náš odchod neznamená přerušení naší činnosti, o svých záměrech a postojích budeme informovat na připravovaných webových stránkách,“ uvedla předsedkyně františkolázeňských občanských demokratů Jiřina Forgóová.

Podle bývalé starostky Libuše Chrástové (ODS), která rezignovala na funkci v zastupitelstvu už v prosinci 2007, nešlo na jednáních vůbec prosazovat názory opozice. „Starosta Ivo Mlátilík (Sdružení místních) se do nás neustále strefoval kvůli údajným chybám předchozího vedení města. Podle mého názoru nebral ani naše racionální připomínky. Snažil se z nás, zejména z těch, kteří pracovali ve vedení města v uplynulém volebním období, dělat hlupáky,“ řekla.

Starosta Ivo Mlátilík vůbec neskrývá svoje potěšení z kroku ODS. Ze sedmnáctičlenného zastupitelstva nyní odstoupilo pět opozičních poslanců. Po komunálních volbách – které vyhrálo – tvoří Sdružení místních (šest mandátů) ve Františkových Lázních koalici s členy ČSSD a KSČM (po dvou mandátech). Pokud vydrží pospolu, není k předčasným volbám žádný důvod.

„Představitelé místní ODS měli ze zastupitelstva odstoupit už dávno,“ řekl důrazně Mlátilík. „To, co předvedli v minulých obdobích, jim občané nikdy nezapomenou. Jsem přesvědčen o tom, že svou práci dělali špatně a v neprospěch města. Od doby, co jsme s nimi v zastupitelstvu seděli, nikdy nepřinesli jediný konstruktivní návrh, nic, co by mohlo pomáhat místním občanům. Jen naše návrhy blokovali slaboduchými připomínkami a protinávrhy.Posléze pochopili, že jim už ´pšenka nepokvete´, že skončila jejich finančně zajímavá účast v dozorčích radách v Chevaku, Výtopně a tak dále. Zachovali se jak malé děti, kterým vezmete bábovičky a ty pak utečou. Bezpochyby je to také vzkaz jejich věrným voličům. Dnes prostě neunesli porážku a roli práce v opozici. Opakuji se, měli odstoupit už dávno, a kdybych měl zasáhnout ještě dále, měli by to v rámci republiky udělat všichni. To, co ODS předvádí tento i minulý rok, si lidé v České republice prostě nezaslouží.“