Místní hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst (Místní) odstupuje z povolebních vyjednávání s ostatními politickými subjekty v zastupitelstvu Karlovarského kraje. Je připraveno plnit roli konstruktivní opozice. 

„S hnutím ANO jsme na počátku vedli jednání jako s vítězem voleb a přišlo nám proto krajně zavádějící a neseriózní prezentovat tato jednání jako již jasnou tvorbu nové krajské koalice,“ komentuje situaci po jednání lídr hnutí Místní a starosta Chodova Patrik Pizinger.

Po jednáních s našimi kandidáty, členy našeho hnutí i po četných debatách s našimi voliči můžeme v tuto chvíli jasně prohlásit, že koalice s hnutím ANO pro nás není možná. Zároveň naši zástupci negativně vnímají nekolegiální nátlak dalších stran, konkrétně Pirátů i koalice STAN, KOA, VPM Cheb a TOP 09 k zapojení do chystané široké krajské koalice bez hnutí ANO. Proto v této chvíli naše hnutí ukončilo jednání o krajské koalici.

„Odpovědnost za složení koalice v tuto chvíli leží na vítězi voleb, případně na druhé nejsilnější straně. My jsme připraveni plnit v nadcházejícím volebním období roli konstruktivní opozice, která bude podporovat jakýkoliv smysluplný krok, který pomůže našemu kraji a jeho obyvatelům“, uzavřel Patrik Pizinger.