Jak s odstupem několika týdnů vnímáte vaše odvolání?
O odvolání jsem nic netušila. Přijde mi smutné, že jsem tři hodiny řídila zastupitelstvo a až na konci se spustila celá ta akce. Evidentně domluvená, předem připravená opozicí a současným starostou. Lidsky mě to mrzí. Šest a půl roku jsem vykonávala funkci starostky na sto procent a dala jsem do toho úplně všechno. Ale ukázalo se, že to není vždy o pracovitosti a poctivosti.

Jaká je vaše reakce na kritiku opozice, která tvrdí, že jste zastrašovala oponenty?
Jsou to pouze smyšlená tvrzení a nařčení, proti kterým se budu bránit.

Jako starostka jste působila více než šest let, co se podle vás povedlo a co je potřeba ještě dotáhnout?
Především, Rotava je finančně stabilní. Podařilo se zastavit stoupající nezaměstnanost, nezaměstnaných naopak výrazně ubylo. Z čeho mám obrovskou radost, je to, že kriminalita ve městě klesla o 50%. Město vlastními silami provozuje vodní a tepelné hospodářství, bez externí firmy. Zlevnění ceny za teplo a ohřev vody výrazně šetří peníze především domácnostem. Velký posun se udělal v bytové politice, úspěšně čerpáme dotace a investujeme je do parkovišť, veřejné zeleně nebo sociálních služeb. Do města jsme vrátili lékárnu a rozpracované je zřízení zubní ordinace. Je toho hodně a plánů, jak zkvalitnit život občanů, je ještě mnoho.

Ilustrační foto
Tlak veřejnosti dohnal předsedu kulturní komise k rezignaci z postu

Jste členkou ANO, nyní nově krajskou zastupitelkou. Jaká je vaše úloha v krajském zastupitelstvu?
Pracuji ve dvou výborech a jedné komisi, jejichž obsahem je řešení otázek, které jsou mi blízké. Ať už to jsou finance, regionální rozvoj nebo otázky bezpečnosti kraje. Kromě toho jsem členkou Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad. Spolu s kolegy z našeho a ústeckého regionu nás čeká ještě velký kus práce.

Blíží se komunální volby. Budete v Rotavě kandidovat a znovu se ucházet o post starostky?
Ano, budu znovu kandidovat a ucházet se o post starostky města. Poctivě jsem více než šest let pracovala a stále jsem přesvědčená, že mohu být městu i lidem ještě velmi užitečná.

Nyní jste skončila v čele Rotavy. Co budete nyní dělat?
Budu pracovat v krajském zastupitelstvu a připravovat se na komunální volby. Navíc se na mne obracejí se žádostí o pomoc a radu i z jiných obcí, jak lze řešit různé problémy.

Věznice Horní Slavkov významným dílem přispívá i k tomu, že narůstá počet odsouzených pracovně zařazených za odměnu.
Odsouzení si nanečisto zkusili pracovní pohovor