Varování Českého hydrometeorologického ústavu platí i pro Sokolovsko. I když Karlovarský kraj nepatří mezi vyloženě rizikové oblasti, možnost vzniku požáru ze sucha nelze vyloučit především na Sokolovsku a Kraslicku.
„Na Sokolovsku je opravdu veliké sucho. Všichni si myslí, že když párkrát zapršelo, požáry nehrozí, ale není tomu tak,“ říká kynšperský myslivec Ludvík Dlesk. Ten také vysvětluje, jaké je největší nebezpečí pro lesy a louky. „Jsou to kuřáci, kteří odhazují nedopalky. Také sluníčko na otevřené pasece je velice nebezpečné,“ dodává myslivec.
„Zatím jsme žádné oficiální upozornění nedostali,“ komentuje tajemník Městského úřadu v Kraslicích Pavel Reichard. „Zákaz vstupu do lesů jsme prozatím nevyhlásili, ale uvidíme zítra. Vše se může kdykoli změnit,“ dodává Reichard.
„K požárům takového charakteru, kde by příčinou bylo sucho, jsme zatím nevyjížděli. Na Karlovarsku pršelo víc než jinde. Do situace sucha se začínáme dostávat až teď, mnohem později než jinde v republice,“ říká mluvčí hasičů František Petr s tím, že žádná zvláštní opatření kvůli tomu hasiči zatím nezavedli.