Pátrací akci odstartovali policisté na Sokolovsku. Hledají totiž dva sedmnáctileté chlapce, kteří jsou podezřelí z několika případů žhářství. Zatím poslední případ policisté řeší v lokalitě Třídomí u Horního Slavkova, kde vzplála chata. Na místo dorazily čtyři hasičské jednotky z regionu. Podle vyšetřovací verze jde během posledních dnů o již druhou zapálenou chatu. Pátrací akce, do které se zapojilo několik desítek policistů, by měla trvat dokud dotyční chlapci nebudou nalezeni. Prostor monitoruje vrtulník. V terénu jsou i psovodi.

Vyšetřovatel hasičů Martin Mulač už potvrdil, že obě chaty zapálil žhář. Nejen hasiči, ale i policisté mají jasné podezření na dvojici mladíků. "Souběžně vyšetřujeme více požárů. S téměř jistotou mohu říct, že je způsobil stejný člověk," uvedl Mulač. Kromě dvou chat šktli sirkou mladící také ve sklepě v Sokolově a v Bukovanech, kde ve vchodě panelového domu shořel také odstavený kočárek. V tomto domě měla dvojice mladíků navštívit těsně před požárem svou kamarádku.

Zatímco na požár chaty v Údolí se přišlo rychle po jeho založení, hasiči stihli plameny uhasit. Škoda je odhadnutá na 350 tisíc korun. Když ale chatař hlásil požár druhé chaty na Třídomí, byla už celá v plamenech, které ji prakticky celou zničily. Zde majitel škodu odhald na 3 miliony korun.