Zaujaly originální dřevěné hračky vyřezávané z překližky pomocí moderní laserové technologie. Žádný jarmark by se samozřejmě neobešel bez medu a medoviny nebo zdobených perníkových srdcí a dalších sladkostí. Chladnější počasí vyhovovalo prodejcům sýrových specialit z ovčího, kozího i kravského mléka. Kofeinoví „labužníci“ mohli ochutnat a nakoupit různé druhy kávy. Kdo jede na BIO vlně, měl možnost pořídit potraviny z biofarem. Ten, kdo na zdravou výživu moc nebyl, zastavil se spíše u stánku s klobásami. Jako každý rok, tak i letos své zboží nabídli prodejci textilních výrobků a hraček.

Děti dělaly smutné pohledy a přemlouvaly rodiče, aby jim zakoupili pár minut v průhledné kouli umístěné v bazénu, zvané aquazorbing. O pár metrů dál se procházela trojice koníků. Grošák a dva hnědáci trpělivě chodili dokolečka a v sedlech nosili malé jezdce a jezdkyně.

Zatímco náměstí patřilo trhům, v zahradě domu kultury zahájil kulturní program svým úvodním slovem starosta města Roman Kotilínek.

Krátce po desáté zahrál první tóny Zábavní orchestr Kraslice. Když se prostranstvím kolem domu kultury začala linout vůně pouliční gastronomie, což značilo čas oběda, nastoupila na pódium Dechová hudba Horalka Kraslice. První tanečnice a tanečníci se za zvuku dechovky osmělili a začali tančit.

V odpoledních hodinách se změnil žánr i kapela. Z Děčína přijela skupina Flash, hrající popové hity. Rambanbám přišel na řadu po 18. hodině se svými ska-punkovými skladbami. Trombonistka a dva trumpeťáci však dodali kapele na hravosti. Ve večerních hodinách se trošku přitvrdilo a Rambanbám vystřídali sokolovští Eternal Fire. Trochu zmatku do programu mohli vnést krasličtí rockeři s názvem 11:50, kteří ale hráli už od 21:00. Chraplavý hlas, hlasitý zvuk, prostě rock. Někoho zmohla zima, někoho možná alkohol a únava. Když začali zvučet Electric Therapy, bylo lidí už o poznání méně, přesto zde byla skvělá atmosféra.

Kraslický jarmark 2018 se vydařil a už se těšíme, až budeme příští rok připravovat jubilejní 50. ročník. Zároveň se můžete těšit na novinky, které pro jarmark připravujeme.

Alena Botlíková