Tradičně nízká volební účast na Sokolovsku má  pár světlých výjimek. Jednou z nich je obec Šabina, která se vždy může pyšnit vysokou volební účastí. Nejinak tomu bylo i v prezidentských volbách. První kolo a pomyslná druhá příčka, ve druhém kole s 66,54 procenta dokonce nejvyšší účast ze všech měst a obcí regionu.

„Nejsem překvapený. Pokud se kdokoliv podívá do historie voleb v naší obci, zjistí, že jsme vždy účastí patřili mezi nejlepší. Lidé to zde berou jako samozřejmost. Jsme na vesnici, mluvíme spolu, debatujeme a volíme," řekl starosta Šabiny Pavel Pešek. Jak upřesnil, kdo se chce projevit, ať jde volit.

„Pokud chce někdo debatovat u piva a nebyl u voleb, tak ať se vůbec do diskuze nezapojuje," dodal Pešek. Kde se naopak moc nevolí, je  Nová Ves. V prvním kole prezidentských voleb měla nejmenší účast. Ve druhém přeci jen procento volební účasti stouplo. Co zde však zaujalo, bylo drtivé vítězství Miloše Zemana. Jeho 83,09 procenta je nejvíce z celého regionu.

„U nás vyhovuje lidem sociální politika. Jsou obětaví, pracovití, ale systém podnikání je pro ně nevyhovující. Nechtějí se hnát za megazisky, chtějí být zaměstnaní," přiblížil starosta Nové Vsi Pavel Straka.