Výjimkou byly například Františkovy Lázně, kde patřily oslavy příchodu nového roku na Národní třídě k tradici. I tady ale musí letos na ohňostroj a společný přípitek zapomenout. A ohňostroj, na který 1. ledna mířily tisíce lidí, neprozáří oblohu ani v Kraslicích. Starala se tu o něj skupina Pyrock, která zajišťovala desítky ohňostrojů ročně při různých slavnostech.

„Kvůli vládním nařízením je ale jasné, že tentokrát novoroční ohňostroj nebude,“ říká za Pyrock Tomáš Cvek, který během roku zaznamenal pokles poptávky nejen od měst, ale i od soukromníků, kteří si od nich rachejtle kupovali. Lidé letos mohou pyrotechniku odpálit leda z okna nebo na soukromé zahradě.

Na to, aby lidé neporušovali zákaz vycházení, budou v Mariánských Lázních dohlížet strážníci. „Noční směna bude posílena o dvoučlennou motorizovanou hlídku,“ řekl zástupce velitele městské policie Ladislav Sidorják. A podobné to bude i u státní policie. „Na poslední noc roku 2020 bude výkon služby posílen,“ potvrdil policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Policisté se zaměří zejména na zajištění bezpečnosti osob, dodržování veřejného pořádku a také na dohled nad silničním provozem. Samozřejmě se budou věnovat kontrolám platných vládních nařízení,“ dodal Kopřiva. Těm, kteří vládní nařízení poruší, hrozí pokuty nebo oznámení správnímu orgánu.