Novoroční ohňostroj v příhraničních Kraslicích na Sokolovsku slibuje nebývalou podívanou. Pořadatelé slibují, že do vzduchu vyšlou rekordní počet světelných efektů. Věří také, že velkolepý ohňostroj uvidí rekordní počet lidí, kdy loni ho spatřily asi tři tisíce.
Pořadatelé totiž očekávají, že kromě místních dorazí i početná divácká kulisa ze sousedního německého města Klingenthal a z okolí. Letos poprvé se totiž na novoročním ohňostroji podílí právě i Klingenthal.

„Němečtí sousedé jezdili na ohňostroj už v minulých letech a byli jím vždy nadšeni. A tak se zrodila spolupráce s městem Klingenthal, kdy jsme se sešli se starostou panem Thomasem Hönigem, který se partnerství nebránil, a město Klingenthal se tak podílí na ohňostroji s námi," říká František Hejl z pořádající firmy Jado – Pyrock ohňostroje Kraslice, která ohňostroj sestrojila ve spolupráci s firmou Panta Pyrotechnik z Třince.

Velkolepý ohňostroj bylo navíc možné připravit, stejně jako v uplynulých letech, díky významné podpoře města Kraslice, místních firem a podnikatelů.

Strůjci letošního ohňostroje Tomáš Cvek a Aleš Vlček slibují, že překonají loňských 12,5 minuty. Přesně tak dlouho létaly světelné efekty do vzduchu. „Určitě letos přidáme a chybět nebude ani pořádné překvapení," říkají rozhodně ohňostrůjci. Choreografii ohňostroje připravovali zhruba tři měsíce, nyní už ohňostroj ládují.

Ohňostroj bude odpálen 1. ledna roku 2015. Letos se lidé mimořádně sejdou před radnicí v centru města. Zahájení je naplánováno na 16. hodinu, kdy vystoupí saxofonistka Nela Petrášová z Kraslic, německý akordeonista Richard Wunderlich z Klingenthalu a sokolovská hudební skupina Liberate. „Ohňostroj rozzáří nebe nad Kraslicemi v 18 hodin," řekl Tomáš Cvek.