Řeku Ohři slavnostně odemknou už zítra vodáci na Sokolovsku. Tradičně vyplují z Královského Poříčí do Lokte, kde si v amfiteátru užijí připravený kulturní program. „Jestliže přijedete na odemykání v kostýmech a maskách, můžete se ucházet o jednu z hlavních cen. Večer se pak těšte na folkové a trampské kapely,“ vzkazují zájemcům pořadatelé akce. Pro dobrou náladu budou od 14 hodin hrát Alison, DRC Ostrov, Bodlo, KV Expres a Roháči. Po setmění pak přijede víla a odemkne za svitu loučí řeku Ohři.

Druhý den se vodáci přesunou do Kynšperka nad Ohří do tábořiště, odkud ráno v 9 hodin vyplují na raftech s odpadkovými plastovými pytli, aby vysbírali odpadky, které se zde za rok nakupily. „Pokud se vše podaří, bude vyčištěn úsek z Kynšperka do Královského Poříčí,“ přeje si jeden z organizátorů Míla Pražák.

„Protože na víkend hlásí meteorologové slunečné počasí, určitě bude na vodě nejen dostatek práce, ale i zábavy. Pokud vám není lhostejná čistota naší překrásné řeky, přijeďte na čištění Ohře a zároveň si sjeďte romantický úsek při odemykacím splutí,“ vzkazuje veřejnosti Hana Červenková. Ta zájemcům zodpoví další podrobnosti na telefonu 728 102 594.