Čištění řek má podle jednoho z organizátorů ekologické akce ´Čištění Ohře´, Antonína Koutného tradici a je spojené s různými aktivitami. Cílem čištění Ohře je v rámci mimoškolních aktivit Integrované střední školy Údlice navázat na úspěšné akce z minulosti a přispět tak nenjen k ozdravení společného životního prostředí, ale zejména vyprovokovat širokou veřejnost k aktivní činnosti. „Akce je otevřena každému zájemci, který chce přiložit ruku k dílu a prospět dobré věci,“ uvedl Koutný.
Čištění Ohře se i přes nepříznivé počasí konalo od pátku do neděle. „Protože nám počasí v pátek moc nepřálo, měli jsme náhradní program a vyrazili jsme na Svatošské skály, řekl organizátor akce. Čištění Ohře se zúčastnili žáci a pedagogové Integrované střední školy Údlice, zájmové organizace, školky, spolky a veřejnost.
„Řeka se čistí dvakrát ročně a jsou v ní naplaveniny spláchnuté vodním živlem, které člověk neovlivní, ale i naplaveniny od vodáků, motoristů i obyvatel. Minulý rok jsme z vody vytáhly například zánovní nákupní košík i s mincí, počítačové díly, nebo také celý počítač,“ tvrdí Koutný.
Čištění řeky Ohře končilo v neděli, kdy účastníci likvidovali a uklízeli tábořiště a vyčistili a přepravili lodě.