To se už stává noční můrou pro tamní motokrosový tým. Gumy totiž pak likviduje za své. „Přichází zima a my už zase trneme, kolik nám sem toho lidé navozí,“ kroutí hlavou kraslický motokrosař Pavel Kertész. „Už se jich tu povalují opět desítky. Něco jsme uklidili, další budeme muset zlikvidovat,“ postěžoval si.

Klub má kvůli tomu podle dalšího z členů Michala Urbana akorát problémy. Gumy se totiž často povalují i v příkopech, což brání silničářům v úklidu. „My jsme v tom ale nevinně. Možná mají lidé pocit, že ojeté pneumatiky využijeme při závodech v okolí trati. Tomu tak ale není,“ zdůraznil.

Motokrosaři budou nyní situaci na trati mnohem častěji monitorovat. Chtějí se totiž vyvarovat loňskému jaru, kdy se na závodišti objevily doslova hromady gum. A to i od nákladních aut. U areálu je přitom varovná cedule, aby tam lidé gumy neodkládali. „Vždy ji ale někdo ukradne,“ doplnil Kertész.

Mluvčí policistů Andrea Kávová sdělila, že pokud policie někoho přistihne při vytvářenít takové skládky, dopouští se přestupku proti veřejnému pořádku. Hrozí mu tak pokuta až padesát tisíc korun. Nad počínáním řidičů kroutí hlavou i ředitel Technických služeb Kraslice Karel Tetur. „Vždyť likvidace pneumatik není nijak finančně náročná. Odevzdání jedné do sběrného dvora vyjde pouze na padesát korun,“ řekl.