Nová plastová okna, která jsou montována v těchto dnech v budově sokolovského městského úřadu, možná nesplňují podmínky dotace Zelená úsporám. Co tento problém znamená? Pokud kontrolní orgán zjistí, že tomu tak je, bude muset Sokolov vrátit dotaci. Další možnou variantou je výměna oken, o kterou by se musel postarat dodavatel.

Jde o více než stovku oken a dvě třetiny z nich už jsou vyměněné. „Podle jednoho z místostarostů je problém technického rázu. Údajně jde o jinou mechaniku oken. Tepelné vlastnosti jsou prý v pořádku. „Ano, jsou dokonce lepší, než předpokládal projekt zateplení. Ale jiná mechanika u plastových oken by nám mohla nadělat problémy při kontrole dotace,“ řekl Karel Jakobec. Rekonstrukce se týká celého úřadu a je rozdělena na tři etapy. Výměna oken je součástí a vyjde na čtyři miliony korun. „Nic není ještě rozhodnuté, budou probíhat další jednání,“ dodal Jakobec.

Rekonstrukce úřadu stála již 30 milionů korun. V první etapě byl předpoklad 17 milionů korun, z výběrového řízení vzešla firma, která se takzvaně vešla do 12,3 milionu. Podle Jakobce tak alespoň zbylo radnici na vícepráce. Vedení města se již dříve podařilo získat jinou evropskou dotaci z Regionálního operačního programu Severozápad ve výši 25 milionů korun i na obnovu interiérů radnice včetně elektrických rozvodů, výtahů a podobně. Obnova celé budovy se tak uskutečňuje současně. „Prioritou je nejen úspora energií, ale i bezpečnost,“ řekl Pavel Beran z odboru správy majetku města.