Návrat k okružní lince městské hromadné dopravy ze Sokolova na Březovou a zpět se nekoná. Vedení Sokolova vstoupilo do jednání s provozovatelem, jímž jsou Autobusy Karlovy Vary. Náklady na to, aby lidé z Březové nemuseli přestupovat na terminálu a poté jet například do obchodního centra na Michalu, by se díky okružní lince navýšily o 620 tisíc korun.

„Doposud jezdí autobus pouze na terminál ve spodní části města. Pokud chci k dceři na sídliště, musím přestoupit. O víkendech však spoje velmi špatně navazují," stěžuje si jedna z cestujících.

„Rada města se shodla na tom, že to není přijatelné," potvrdil starosta Sokolova Jan Picka. Náklady navíc by se vyšplhaly na 620 tisíc korun. Z toho by se Sokolov podílel 470 tisíci a Březová 85 tisíci.

Zbytek by byl na obcích Citice, Dolní Rychnov, Lomnice, Svatava či Těšovice, kterým by tento návrat k původnímu systému nepřinesl vůbec nic.

„Dalším návrhem provozovatele bylo využití předplacené karty. V praxi by to znamenalo, že občané z okolních obcí mířící na Michal a přestupující na terminálu by platili jedno jízdné a ne dvě, jako tomu bylo doposud. Podmínkou je zmíněná předplacená karta," dodal Picka.