Motoristům v Oloví se uleví už v polovině září. Skončí totiž rozsáhlé práce na rekonstrukci mostů a silnice vedoucí na sídliště Náměstí Horní, kvůli nimž je doprava omezena.

Práce na komunikaci už bylo nutné zahájit, neboť silnice se z prudkého kopce začínala sesouvat. Silničáři tam nyní za peníze ze Státního fondu dopravní infrastruktury staví opěrné zdi. Ty jsou založeny na dvou řadách takzvaných zápor ukotvených do železobetonového věnce. „Termín dokončení byl až na konci září, ale vše stihneme už do poloviny měsíce,“ řekl technik realizace staveb krajské správy a údržby silnic Ladislav Tauš. A právě v tomto termínu skončí i oprava několika mostů a především toho nejfrekventovanějšího. Ten je atypický tím, že jeho konstrukce je ocelová, ale celá zabetonovaná. V republice jsou už pak jen dva se stejnou konstrukcí, a to například v Karlových Varech u Galerie umění. „Naštěstí nosná konstrukce je v pořádku. Zrekonstruujeme tak pouze svršek mostu,“ uvedl ředitel krajských silničářů Petr Želechovský. Z regionálního operačního programu se silničářům podařilo získat dotaci. Celá akce vyjde na zhruba patnáct milionů. Výstavba opěrných zdí pak až na pětadvacet milionů.

Řidiči nyní musí využívat objížďku přes tamní areál firmy. Pro pěší pak bylo nutné vybudovat lávku. Místní lidi zpráva o předčasném dokončení potěšila. „Objížďka není nijak složitá nebo náročná. Avšak doprava řízená semafory v kopci směrem na sídliště není zrovna příjemná,“ řekla obyvatelka Oloví Andrea Polášková.