Velkolepé a úžasné, tak by se dalo zhodnotit přivítání Lukáše Bauera na Božím Daru, kam dorazilo několik stovek návštěvníků. Populárního sportovce přijelo přivítat i několik lidí z Plzně, či dokonce až z dalekého Znojma.

„Lukáš Bauer je můj nejoblíbenější sportovec a přijel jsem za ním až ze Znojma. Je to opravdový národní hrdina, ale mnohem víc si na něm cením jeho skromnosti a upřímnosti,“ řekl Kamil Lasný ze Znojma.

První návštěvníky dostala do varu karlovarská hudební kapela Goodfellas, která sklidila obrovský aplaus. Poté se již chopil mikrofonu zkušený sportovní komentátor Radek Šilhan. V 19 hodin se za doprovodu hudby a záře reflektorů dostavil všemi očekávaný Lukáš Bauer.

„Co jsem v České republice, tak jsem toho zatím moc nestihl. Doma jsem téměř jen pozdravil a dětem jsem dal dárky, které jsem jim přivezl, tedy každému jednu olympijskou medaili. Přivítání na Božím Daru bylo skvělé a řadím ho mezi nejpříjemnější setkání s fanoušky v mé sportovní kariéře,“ uvedl Lukáš Bauer.

Fanoušci se ve večerních hodinách sešli s olympionikem v místní zasedací místnosti, kde se s nimi podělil o své zážitky ze zimních olympijských her.

Podrobné zpravodajství z přivítání Lukáše Bauera najdete ve čtvrtečním vydání Karlovarského deníku na straně 21