Agentura Vlny vyzvala fanoušky Omegy, aby před jejím koncertem, který bude v pátek 28. srpna v Lokti, zavzpomínali na koncert na karlovarském koupališti Rolava, který se konal v roce 1972. Zde je několik příspěvků pamětníků:

Zdravím Vás, pátráte po pamětnících koncertu Omega na Rolavě. A musí mít nějaký artefakt. Napíši vzpomínku, o lupeny mi nejde. Byl jsem na nich před pár lety v Lucerně. Takže vzpomínám: Bylo to v roce 1972, učil jsem se v Karlových Varech u Pozemních Staveb na automechanika. Bylo mi krásných sedmnáct. Ovlivněn ARD, ZDF, Bayern 3, pořady BEAT CLUB, MUSIC LADEN, DISCO. Takže dlouhé vlasy, lačný všeho, co zavánělo bigbeatem. Na koncert Omega jsem chtěl moc, pouštěli jsme si pořád dokola tzv. stříbrnou desku Élö Omega. Je to live, má to sílu i dnes. Nechal jsem si to před lety odborně přepálit na CD, vozím je v autě mezi deseti nejoblíbenějšími, často je pouštím. S bratrancem, stejně starým, a dalšími karlovarskými máničkami jsme lupeny neměli, ale rozhodli se, že až začnou hrát, svlékneme se a přeplaveme na ostrov. Jak se ukázalo na místě, tento nápad dostalo více mániček. Ostrov i okolí bylo hlídáno příslušníky VB a v hojném počtu tehdejšími pomocníky VB. Připadalo mi to jako vylodění spojenců u francouzských břehů. Ale pomocníků VB nebylo tolik, aby stačili odrazit připlouvání lidí, co měli své hadry s botama nad hlavou a jednou rukou připlouvali k ostrůvku na Rolavě. Jen málo jedinců pochytali a vyvedli zpět, jen málo jich přinutili plavat zpět a vzdát to. Proto nemám lupen. Ale koncert jsme si užili. Kraj od Chebu, přes Sokolov, Karlovy Vary až po Bochov miluji, a velmi rád se tam vracím. Žil jsem tam až do vojny, po vojně jsem jezdil v Královském Poříčí v učilišti s autobusem, ale měl jsem problémy s dlouhými vlasy a tamním ředitelem. Vyřešil jsem to odchodem do Prahy, kde dlouhé vlasy řidičů městských autobusů nevadily. Dnes je mi 53 let, dlouhé vlasy mám stále, život s rockovou hudbou celou dobu, na věky! (Od 21 let jsem pracoval u Blue Effectu a Radima Hladíka. Do Chebu, Sokolova, Nové Role, Staré Role jsem se s nimi podíval a zdarma místní máničky kamarády dostal na koncerty. To se dělo asi do mých 25 let. I nyní blbnu v jedné rockové partičce, radši nejmenuji… :) Ať máte na Omegy krásné počasí, zdravím J. M. Fotky z Rolavy nemám, ani bratranec, ten žije nadále ve Varech. Vždyť jsme ani foťák neměli, a stejně by se vymáchal ve vodě.

Fanoušek Omegy nejsem, o lístky nestojím, protože pěkných pár let už nejsem ve Varech. Ale na tom koncertě na Rolavě jsem byl. Moc jsme se tehdy na tu akci těšili, v té době byla tahle maďarská sestavička hodně populární. Předkapelu jim dělal tehdy Olympic, pokud si vzpomínám žádná jiná předkapela už nehrála. Hoši z Maďarska odehráli pár svých tehdejších pecek, ale nakonec to vše skončilo nechutnou a docela brutální policejní akcí a bylo po koncertu. Druhý den jsme se v Budvaru (tehdejší kultovní karlovarská pivnice na místě dnešního Hotelu Kolonáda – pozn. red.) mezi sebou navzájem hádali, kdo má víc jelit od esenbáckých obušků. Kdo měl štestí, mohl si tam koupit i jejich desku. Měl jsem ho i já, i když jen chvíli. O desku jsem přišel při tom policejním zásahu. Tak si ten koncert v Lokti užijte, teď už snad nepřijede žádná zásahová jednotka dělat normalizační pořádek a tlouct lidem do hlav stále ještě nevyléčitelnou rudou nemoc.

Dobrý den, pokud ještě nikdo nevěděl datum, tak koncert Omegy na koupáku ve Varech se konal 23. 6. 1972, naprosto přesně. Hrál i Federativ a Olympic s Kornem. Zdraví Josef Plašil ,bigbíťák (Bernard Blues Band a Karlex) a pamětník.

Už v pátek 28. srpna vystoupí v amfiteátru v Lokti legendární maďarská kapela Omega. Dají se ještě na tento koncert sehnat vstupenky? Jak se na tento koncert těšíte?

"Lístky jsou ještě v běžných předprodejích a jsou stále k mání. Na koncert se určitě netěším pouze já, ale spousty fanoušků této nestárnoucí kapely z celého kraje i odjinud. Omega stále hraje s obrovskou energií a chutí. Bude to vrchol koncertní sezony v Lokti," říkáVladimír Suchan, pořadatel koncertů.