Snížená rychlost na třicet kilometrů v hodině je na začátku Habartova směrem na Sokolov. Řidičům se ale třicítka zdá zbytečná a s omezením nesouhlasí. „Je to zbytečně dlouhý úsek, kde se musí jet třicítkou. Přitom obydlená je jen jedna část silnice,“ tvrdí řidička Renata Hronová.

Někteří motoristé jsou ještě kritičtější. „Omezení rychlosti v této části města považuji za nehoráznou hloupost. Navíc se mezi místními lidmi říká, že je to uděláno kvůli nějakému osobnímu zájmu,“ zlobí se řidička, která si přála zůstat v anonymitě. Její totožnost redakce zná. „V tomto úseku se stala celá řada dopravních nehod, při kterých byly zraněné i nezúčastněné osoby, a na nebezpečnost křižovatky na Kluči a navazující silnici dlouhodobě upozorňovala řada občanů, z tohoto důvodu nelze mluvit o žádném osobním zájmu kohokoliv,“ říká starosta města Ivo Zemek.

„Jedním z důvodů omezení rychlosti je také nepřehlednost křižovatky Kluč – Krajková,“ tvrdí starosta v městském zpravodaji. Podle něj je dalším důvodem i vybudování přechodu pro chodce, pro který bylo snížení rychlosti nutné kvůli rozhledu. Ten by při rychlosti 50 kilometrů v hodině měl být sto metrů a v místech podle starosty takové vzdálenosti nejsou. „Vzhledem k tomu, že v této části jsou dva domy s pečovatelskou službou pro starší spoluobčany, považuji vybudování přechodu za nutnost. V bývalé škole, která se v místech nachází, by navíc mělo vzniknout muzeum a měla by zde být umístěná i městská knihovna. Omezení tak přispěje k vyšší bezpečnosti provozu,“ uvedl Zemek s tím, že s okresním ředitelstvím policie v Sokolově byl projednán i větší počet kontrol dodržování rychlosti v celém městě.

„O snížení rychlosti požádal Habartov Městský úřad v Sokolově. Ten si vyžádal stanovisko policie. Následně úřad vydal stanovení místní úpravy provozu kvůli bezpečnosti lidí,“ řekl zástupce mluvčí sokolovské policie Milan Šimek.