Nemocnice v Karlových Varech a v Chebu, které patří pod společnost Karlovarská krajská nemocnice Karlovy Vary (KKN), zatím neplánují, že by obnovily operace.

Díky lepšící se pandemické situaci ale například v Ostrově přistoupí na jednodenní operativu, která nezatíží lůžkovou kapacitu nemocnice.

„Bohužel, situace zatím není taková, že bychom mohli začít operovat. Prostory na lůžkách intenzivní péče jsou stále naplněny, a to jak v Karlových Varech, tak Chebu,“ říká ředitelka KKN Jitka Samáková.

Kapacity se uvolnily v Ostrově. „Jsme připraveni na jednodenní operativní péči na chirurgii a ortopedii. To znamená, že pacient přijde na zákrok, bude odoperován a ve stejný den odejde domů,“ vysvětluje Jiří Štefan, zdravotní ředitel Nemos, pod niž spadá sokolovská a ostrovská nemocnice. Sokolovská zatím vyčkává. Je ale schopná zahájit operace na chirurgii a gynekologii.

Samáková dodává, že personál je značně vyčerpán, a to se na nemocnice hrne antigenní testování. „Naši zaměstnanci už si tři měsíce nevzali dovolenou. Není divu, že jsou unavení nejen fyzicky, ale jsou i psychicky vyhořelí,“ upozorňuje. Od18. prosince by měla KKN začít testovat veřejnost. Současná odběrová místa budou podle ředitelky stačit, ale testovaný bude muset na místě vyčkat na vyhodnocení.