Stavební dělníci totiž objevili původní krásu, kterou za totality nechali tehdejší stavaři nevhodně zakrýt. Zadavatel zakázky, jímž je město, oznámil, že by se vše mělo stihnout do poloviny prosince.

„Při opravě sálu se odhalují věci, které se při éře socialismu 'parádně' zakryly. My chceme vše vrátit do původní podoby. Při sundání obludárií, co byla místo stropů, a dalších obkladů se našly věci, které chceme zachovat. Proto dodatkem prodloužíme stavařům smlouvu o 11 pracovních dní,“ řekl starosta Jan Picka.

Zakázka má být hotova do 15. prosince. Prodloužení termínu nebude mít vliv na celkovou cenu, která zůstane bez navýšení.
„Jde o jedno z míst, které pamatuje historii, a stejně jako jsme před několika lety rekonstruovali hudební klub mladých, nyní je na řadě malý sál. Vyměníme v něm elektroinstalaci, opravíme sociální zázemí, odstraníme zašlé stropní podhledy, položíme nové parkety a koupíme také moderní mobiliář,“ naznačil nový vzhled sálu Picka.

V lednu startuje plesová sezona a městský dům kultury, který zde sídlí, chce mít k dispozici hotové prostory. Co se však roky odkládá, je rekonstrukce velkého sálu. „Zatímco u malého sálu mluvíme o částce zhruba dva miliony korun, v případě velkého sálu to odhaduji na desítky milionů,“ dodal starosta.