Do této zakázky se původně přihlásili tři zhotovitelé, ale ani jeden z nich nesplnil stanovené podmínky. Výběrové řízení se proto opakovalo a vyhrála firma, která zakázku provede za výše uvedenou cenu.

Dělníci však po zahájení prací objevili původní krásu.

Při demontáži dřevěného obložení stěn a hliníkových podhledů stropů se naplno projevila nádhera původního stropu. Ten zůstane zachován a dělníci provedou následné opravy omítek a stropů, vyštukování a vymalování.

Dále dojde k demontáži pódia a podlahové krytiny a následně budou položeny nové dubové vlysy. Stávající výplně dveří včetně prahů a zárubní budou vyměněny. Schodiště včetně zábradlí bude demontováno a nahrazeno novým. V rámci stavebních úprav budou provedeny opravy elektroinstalace, osvětlení a ozvučení Malého sálu. Dále budou vyměněna topná tělesa. Celkově budou opraveny prostory sociálního zařízení, kde dojde také k dispozičním změnám místností.

„Jde o jedno z míst, které pamatuje historii. Kromě oprav koupíme také moderní mobiliář,“ řekl starosta Sokolova Jan Picka.

Město věří, že hotovo bude do ledna příštího roku. Poté totiž vypukne naplno plesová sezona a zejména školy chtějí při svých maturitních plesech k dispozici co nejvíce sálů. Některé plesy proběhnou ještě letos, ale těm bude k dispozici zejména Velký sál.

A právě jeho oprava se již roky odkládá. Opravy totiž půjdou do desítek milionů korun.

(roc)