„Konkrétně se bude opravovat část nad strojovnou vzduchotechniky. Zakrytí této části objektu je v nevyhovujícím stavu a je třeba zabránit zatékání, které by mohlo ohrozit technologii v budově. Náklady na opravu se pohybují kolem 963 tisíc korun,“ potvrdil mluvčí sokolovské radnice Vladimír Meluzín.

Práce by měli řemeslníci skončit do 11. listopadu. Na provoz zimního stadionu, nebude mít podle vedení města oprava střechy žádný vliv. Řemeslníky přitom čeká poměrně náročná práce. Musejí rozebrat skoro celou starou střešní konstrukci o velikosti kolem 353 metrů čtverečních. Stavební prvky, které nebudou poškozeny, zůstanou zachovány, ostatní čeká výměna.

„Že by si s opravou střechy v relativně krátkém termínu měla firma poradit, dokládají slušné reference. Letos už opravila zastřešení části městského úřadu poničeného bouřkou a kroupami. V současnosti pracuje také na střeše nové městské knihovny na Starém náměstí,“ dodal mluvčí.

„Léta byl zimák zavřený, mohlo se to udělat rovnou při velké rekonstrukci. Alespoň, že není omezen provoz nebo soutěž hokejistů,“ říká Simon Lorenz.

Tehdejší velká rekonstrukce stála zhruba 148 milionů korun a městu pomohla dotace. Za nejednoznačnost výběrového řízení ale zaplatilo na výzvu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže pokutu a přišlo kvůli tomu i o pět procent dotace.

Rekonstrukce zimního stadionu se dokončila před deseti lety. Zahrnovala především novou střechu. Návštěvníci zimního stadionu se po ní mohou cítit mnohem bezpečněji. Nová konstrukce střechy je totiž tvořena dřevěnými vazníky, které mají lepší požární odolnost než kov. Nedávno se sportovci dočkali také nového zázemí v podobě opravených šaten a sociálních zařízení.

Ilustrační foto.
Divočáci ohrožují lidi, v Bukovanech pomohl lovec