Vedení sokolovské radnice tvrdí, že s takovými problémy při opravách vozovek ve městě se ještě nesetkalo. Jde o rekonstrukci vozovky na největším sokolovském sídlišti Vítězná, která přinesla po odkrytí další problém, kolikátý už? Tentokrát je to kanalizace, která je nevyhovující a bude se muset vyměnit. Město tak bude muset přihodit dalšího 1,8 milionu korun. Stavba a uzavírka se také prodlouží.

„Vítězná je snad zakletá," trefně poznamenal o zmíněné vozovce sokolovský místostarosta Karel Jakobec. Jak upřesnil, bude se muset vyměnit kanalizace a termín se prodlouží z poloviny listopadu na konec stejného měsíce. „Důvodem je objevení perforací v dešťové kanalizaci, které by i do budoucna mohly způsobit propadání opravené komunikace. Co se týká navýšení financí, vejdeme se do původního rozpočtu, který schválili zastupitelé. Poté se totiž vysoutěžila nižší cena. Co se týče samotné silnice, mohu říct, že s podobnými problémy jsme se v našem městě ještě nepotkali," dodal Jakobec.

Celkové náklady na druhou etapu rekonstrukce Vítězné tak v součtu převýší 18 milionů korun. Rekonstrukce silnic na sídlišti Vítězná, které patřily k vůbec nejhorším komunikacím v Sokolově, měla být původně hotová už loni. Při stavbě byly ale objeveny kaverny a betonové bloky, jejichž odstranění by stavbu neúměrně prodražilo. Akce tak musela být rozdělena do dvou etap. Druhá část oprav začala letos v srpnu.

Ve špatném stavu jsou na sídlišti i další komunikace. Už v příštím roce slíbilo vedení města opravit silnici v ulici Spartakiádní.