Kulturní dům v Kraslicích se dočkal po letech další rekonstrukce. Tentokrát šlo o interiér a opravy vyšly celkem na zhruba 12 milionů korun. Do hlavního sálu v prvním patře už se bez cizí pomoci dostanou vozíčkáři, kteří dostali výtah. První návštěvníci ocenili také moderní audiotechniku i osvětlení, nový taneční sál z poctivých dřevěných parket či zrekonstruované sociální zázemí. Na své si přijdou i účinkující, jejichž zázemí též září novotou, světly a zrcadly. V pátek vedení města a kulturního domu představilo prostory veřejnosti. Nyní však začíná koloběh řady akcí, které bude nově zrekonstruovaný kulturní stánek hostit.

„Lidi zaujala obnova velkého sálu a změny ve vestibulu včetně vestavěného výtahu pro vozíčkáře. U sociálních zařízení si návštěvníci budou muset po letech zvyknout, že dámy jsou nově vlevo a páni vpravo," sdělila ředitelka městské knihovny, pod kterou kulturní dům spadá, Jana Obstová. Na toto téma však padlo mezi přítomnými mnoho úsměvných poznámek typu, že přibude alespoň mnoho nevšedních zážitků.

„Prvním vystupujícím bude trampská a folková legenda, písničkář z Lokte, zakladatel skupiny Roháči a držitel několika Port Vojta Kiďák Tomáško. Do konce roku se chystají ještě akce pro seniory, Hubertská zábava, řada představení pro školy i pohádky pro mateřinky. Chybět nebudou vánoční večírky či Mikulášská nadílka. Ta bude nově s vepřovými hody na zahradě kulturního domu. Na starosti ji bude mít nový provozovatel zdejší restaurace," dodala Obstová.