Zeptali jsme tiskového mluvčího Správy železniční dopravní cesty Jakuba Ptačinského, zda se bude opravovat budova nádraží v Sokolově. Právě této firmě totiž České dráhy sokolovské nádraží hodlají prodat.

Kdo je v současné době majitelem nádražní budovy v Sokolově? Byl plánován převod z majetku Českých drah (ČD) na Správu železniční dopravní cesty (SŽDC). Pokud bude ve vlastnictví SŽDC, plánujete nějaké investice do této nemovitosti? Cestujícím na dopravním terminálu chybí v panujícím počasí slibovaná nová čekárna, která by měla být společná pro cestující busem i vlakem. Čekají také na zrekonstruované veřejné záchody. Ty stávající slouží několik desítek let.

"Budova sokolovského nádraží je ve vlastnictví ČD a je na seznamu připraveného majetku, který by měl v budoucnu přejít na SŽDC. Na SŽDC by v rámci transakce mělo přejít celkem 1574 budov, z toho 1051 nádraží. Zbytek jsou menší stavby, v kterých je například zabezpečovací zařízení. Správa železniční dopravní cesty zatím do budov investovat nemůže, protože jde stále o majetek Českých drah. Plán SŽDC je prioritně opravit prvních zhruba 42 vybraných nádraží do tří let a celkově asi 200 nádraží do pěti let od finálního uskutečnění převodu a převzetí budov. Těchto 200 vybraných budov totiž obsluhuje celých 80% všech cestujících, kteří se po české železnici pohybují," odpověděl Jakub Ptačinský.