Historická památka už dostala nový venkovní plášť. Do budoucna se z veřejné sbírky možná obnoví zdejší zvon a nyní se radnice zaměří i na vnitřek kostela.
Interiér svatostánku totiž volá po nejnutnějších opravách už delší čas. Zmodernizovat by se mohlo například ozvučení kostela, které je potřebné například při velkých svátečních mších. V Chodově se pravidelně pořádají například o Vánocích.
Dojde i na lepší zabezpečení proti zlodějům.

Zatím je projekt teprve na začátku, město vyhlásilo výběrové řízení na dodavatele prací. Dočkat se jich má v závěru letošního srpna. „Plánujeme novou elektroinstalaci, ozvučení kostela a zabezpečení," vyjmenoval místostarosta Chodova Luděk Soukup s tím, že práce mají trvat maximálně dva měsíce. Radnice už oslovila stavební firmy a vyhlásila výběrové řízení. Předpokládaná hodnota zakázky je zhruba 2,3 milionu korun. „Jsem ráda, že se konečně město věnuje zdejšímu kostelu, je to krásná stavba. Dlouhá léta jen chátral, přitom má bohatou historii a určitě si zaslouží postupnou obnovu," říká Alena Pospíšilová z Chodova. První velká rekonstrukce kostela přišla v 70. letech, kdy byl kostel v dezolátním stavu a hrozilo dokonce jeho zřícení. Od roku 2005 je kostel v majetku města a od té doby probíhají další rekonstrukce. 

Klára Čurlinová