Ještě tento týden musí rodiče počkat na otevření dvou dětských oddělení v Karlovarském kraji. Nemocnice v Karlových Varech uzavřela celé dětské oddělení, stanice kojenců, větších dětí, dětí a JIP. V provozu není ani ambulantní provoz a ústavní pohotovostní služba. Podobně je na tom i nemocnice Ostrov, kde je uzavřena zároveň i porodnice.

Náhradní provoz zajišťuje v tuto chvíli nemocnice Sokolov a Cheb. Pacientů je více, podle vedení je ale místa pro malé pacienty zatím dostatek. „Zatím nemáme hlášené žádné komplikace, vše probíhá bez problémů. Nemocnice v Ostrově bude uzavřená ještě tento týden. Od 10. srpna otevřeme gynekologicko – porodnické oddělení. Nemocnice Sokolov zatím stíhá odbavit všechny dětské pacienty a máme dostatek lůžek. Zajišťujeme také náhradní péči za uzavřenou porodnici, maminky se nemusí obávat, zatím je místa dostatek," informovala tisková mluvčí sokolovské a ostrovské nemocnice Markéta Singerová.
Vzhledem k tomu, že karlovarská nemocnice uzavřela i dětskou JIP a novorozenecké oddělení, mají některé maminky obavy o dostatečnou péči v Karlovarském kraji.

„Karlovarská nemocnice patří jako jediná k nemocnicím, které jsou vybavené moderní technologií, pokud nejsou oddělení v provozu, obávám se, že není v kraji dostatečná péče. Může zajistit jako jedna z mála i inkubátory pro předčasně narozené děti. Já osobně mám každým dnem rodit a chtěla bych do Karlových Varů, doufám, že porodnice bude v provozu standardně," svěřila se budoucí maminka Štěpánka Danišová.
Vedení karlovarské nemocnice maminky uklidňuje, porodit prý mohou v nemocnici jako vždy. Pokud by nastaly nějaké komplikace, spolupracuje nemocnice například s Plzní. Specializovaná centra jsou prý pořád v provozu. „Maminky se nemusí obávat, naše porodnice funguje normálně a zajišťuje standardní poporodní péči. Vzhledem k okolnostem zajišťuje péči o rodičky po dobu nezbytně nutnou. Pokud mají nějaké komplikace, nebo vyžaduje jejich péče delší pobyt, volíme převoz do jiných zařízení," doplnil tiskový mluvčí karlovarské nemocnice Vladislav Podracký.

Klára Čurlinová