Částečné rekonstrukce se dočkala budova, kterou v červenci loňského roku převzala do správy Střední škola živnostenská v Sokolově. Minulý pátek byl objekt v městské části Šenvert otevřen pro studenty.

„Stav budovy byl neutěšený, a proto Zastupitelstvo Karlovarského kraje schválilo příspěvek ve výši 19,5 milionu korun určený na její rekonstrukci. U Ministerstva obchodu a průmyslu jsme zažádali o dotaci na rekonstrukci otopné soustavy a získali jsme částku 1,8 milionu korun. Celkem tedy bylo proinvestováno 21,3 milionu korun,“ sdělila za střední školu Hana Klimovičová.

Zpracovaný projekt, který řeší úplnou renovaci vnitřku objektu, však počítá s investicí 29 milionů korun. „Proto jde o rekonstrukci částečnou. V letošním roce byly upraveny rozvody silnoproudu, slaboproudu a vody. V celé budově se navíc opravovaly omítky, třídy mají podhledem snížené stropy a nová světla,“ upřesnila Klimovičová.

Škola má dále novou kotelnu a zcela nové rozvody tepla a teplé vody. „Ve všech třídách i na chodbě jsou vyměněny radiátory,“ podotkla.
V létě příštího roku dostane škola nový vzhled i zvenku. „Získali jsme dotaci z prostředků Fondu životního prostředí, z Evropské unie a Karlovarského kraje. Předpokládaná částka na výměnu oken a dveří, na zateplení a novou fasádu činí dle projektu přes 16 milionů korun,“ konkretizovala Klimovičová. „Na svahu nad vlakovým nádražím tak vyroste další krásná dominanta města Sokolova,“ doplnila s tím, že by ráda poděkovala učitelům, žákům i jejich rodičům za trpělivost, neboť studenti museli chodit do školy na odpolední výuku. „Všem přeji úspěšný školní rok,“ uzavřela.