Komplikace v dopravě s sebou v Kraslicích přináší zahájení další etapy generální opravy silničního průtahu městem. Uzavřené totiž musí být centrum města, kde již operují frézy. I když jsou objízdné trasy dobře označené, bloudí zejména němečtí motoristé. Už při první etapě oprav často vjížděli do jednosměrných silnic. Proto i nyní budou policisté častěji v ulicích.

Proto je regulován provoz v ulici ČSA a Dukelská. Uzavřena je i ulice Pohraniční stráže. „Navíc ulice Hradební a Nerudova jsou označeny jako slepé. Je tam také omezena možnost stání a zastavení. K cestám na sídliště sever a do sousedního Německa budou řidiči využívat jako objízdnou trasu ulici kpt. Jaroše podél vlakového a autobusového nádraží,“ informoval Petr Müller z odboru dopravy kraslické radnice. Ten zároveň upozornil na to, že obyvatelé ulice Pohraniční stráže nebudou moci v této ulici parkovat. „Tato omezení budou platit do listopadu. Uzavírka ulice Pohraniční stráže bude platit do září letošního roku,“ dodal.

Dalších oprav silničního průtahu využije i vodohospodářská Kraslická městská společnost. Ta vymění další část hlavního kanalizačního řadu, který byl vybudován v roce 1920. „Bylo by nesmyslné opravovat až po dokončení rekonstrukce silničního průtahu. Proto provádíme práce v součinnosti se silničáři,“ uvedl jednatel Kraslické městské společnosti Otakar Mika.

Generální oprava průtahu vyjde na asi padesát milionů korun. Vodohospodáři investují kolem osmi milionů a žádají dotace na další etapy. Mika zdůraznil, že investice do kanalizačního řadu se neprojeví do cen vody.