Do nových prostor přicházeli včera ráno pacienti v Lokti. Praktický lékař Libor Čirč tam otevřel bezbariérovou ordinaci v místě bývalé loketské knihovny.
„Stále ještě zde není vše tak, jak by mělo být. Teprve dnes nám přivezli počítače a další techniku. Počítám, že zhruba do dvou týdnů už bude vše komplet,“ uvedl lékař.

První ordinační den navštívili lékaře pacienti nejen z Lokte, ale i z přilehlého Horního Slavkova a okolních obcí.
„V době, kdy ve Slavkově nebyla lékařka, jsme nabrali tyto pacienty. Ti pracující u nás zůstali. Starší, kteří nejsou tak mobilní, u nás nezůstali,“ doplnila zdravotní sestra lékaře Šárka Bublíková. „Výhodou nové ordinace je bezbariérový přístup. Sama jsem astmatička a chodit do schodů k lékaři do jeho původního působiště byl problém,“ říká jedna z pacientek lékaře, důchodkyně Blanka Nacičová. I maminky s kočárky měly problém. „Ještě jsem v ordinaci nebyla, ale půjdu tam pro léky,“ dodala pacientka.

A co na ordinaci říkají další pacienti? „Podle mě jsou tyto prostory nejvýhodnější, moc se mi to líbí především proto, že tam je bezbariérový přístup,“ říká Dagmar Smolíková.
Sama souhlasí s tím, že byla stará ordinace značně nevyhovující. „Byly tam staré, těžké dveře, a když jsem ještě chodila o berlích, tak mi nešly vůbec otevřít,“ doplňuje Smolíková.

Naopak bez vlastního lékaře je stále Vintířov. „Přímo ve zdravotním středisku doktor není. Je ale domluvené, že naši občané mohou chodit k lékaři do divize Jiří Sokolovské uhelné. Jsme rádi, že to funguje alespoň tímto způsobem. Je pochopitelné, že kvůli starším lidem by bylo lepší mít doktora přímo v obci, který by ordinoval třeba i jen dva nebo tři dny v týdnu. Víc však zatím ale dělat nemůžeme,“ vysvětlil situaci starosta Vintířova Jiří Ošecký.

Prostor bývalé ordinace nyní obec nabízí k pronájmu. Nový zájemce však nemusí být přímo lékař. Místo je podle úřadu vhodné například pro zřízení masážního salonu, nebo podobné činnosti nevyžadující stavební úpravy objektu. „Dříve jsme tu doktora měli. Nyní ale ve zdravotním středisku pracuje už jen stomatolog a je otevřená zubní laboratoř,“ doplnil starosta.

Dita Urešová, Milan Hloušek