„Pořadatelé akce i Městská policie v Sokolově upozorňují řidiče, aby pozorně sledovali dopravní značení a vyhnuli se tak zbytečným problémům. Jinak jim hrozí odtažení vozu nebo pokuta,“ říká mluvčí sokolovské radnice Vladimír Meluzín.

O dopravní situaci budou informovat dopravní svislé značky, policisté a pořadatelé. Některé lokality budou uzavřeny částečně, jiné po celý den. Po dobu pochodu hornického průvodu, kterého se zúčastní na dvě stovky lidí z celé republiky, se budou uzavírat ulice od 9:30 do 11 hodin. Průvod vyrazí z areálu sokolovského kláštera a půjde přes Staré náměstí, Rooseveltovu ulici, přes zámecký park do K.H.Borovského u městského úřadu a poté odbočí na náměstí Budovatelů, kde končí.

Prakticky ze všech okolních ulic nebude možné odbočit či vjet do lokalit, kudy trasa vede. Další zákazy zastavení budou v ulicích Rooseveltova a Zámecká, a to po celou sobotu. Úplně se uzavřou ulice Pionýrů, Odboje, 5.května a na náměstí Budovatelů. „Občanům se omlouváme za případné komplikace a děkujeme za respektování opatření,“ dodal mluvčí.