Jedinečná podívaná související s oslavami 70. výročí konce války se lidem naskytne v sobotu. Na Smolnickém kopci proběhne ukázka historické bitvy.
U příležitosti oslav 70. výročí osvobození Československa přijede do Chodova historická vojenská kolona. Ke Smolnickému kopci přijedou jednotky už v pátek v podvečer, dynamické bojové ukázky ale proběhnou v sobotu v 9 hodin ráno. Od 10.30 hodin se pak kolona přemístí na Staré náměstí, kde proběhne ukázka dobové techniky a prohlídka výstroje, výzbroje.


Kolona projíždí celým Karlovarskem v rámci akce „Osvobození Karlovarska". Pouze v Chodově a Sokolově ale proběhnou ukázky bitev.
„Vojenský tábor postaví jednotky už v pátek v podvečer, bitva ale proběhne až v sobotu. Rozhodně se mají lidé na co těšit, bude to parádní podívaná," říká historik Miloš Bělohlávek. Velká akce připomíná přehled historických událostí, které se odehrály v posledních dnech 2. světové války na území Karlovarského kraje. Také o Karlovarsko a Chebsko se totiž vedly několikadenní tvrdé boje. Další bitva, v Sokolově, se bude konat 16. května od 17 hodin.

Autor : Klára Čurlinová