Silvestr byl pro mnohé lidi nejen oslavou příchodu nového roku, ale i ve znamení úrazů. Někteří lidé opět totiž podcenili zacházení se zábavnou pyrotechnikou. Horská služba měla tedy opět napilno.

„Během Silvestra jsme řešili tři úrazy. Z toho jeden byla zlomenina a dvakrát se lidé zranili kvůli zábavné pyrotechnice. Manipulace s pyrotechnikou způsobila popáleniny a tržné rány,“ informoval Martin Frič, z Horské služby. „Všichni tři zranění museli být převezeni do nemocnice v Ostrově,“ dodal Frič.

Velitel krušnohorských záchranářů Rudolf Chlad si postěžoval, že ani letos někteří lidé nedbali na varování, že pyrotechnika může být nebezpečná.

Úrazy způsobené pyrotechnikou řešila i zdravotnická služba Karlovarského kraje. „Vyjížděli jsme k muži do Ostrova, kde se muž zranil pyrotechnikou,“ uvedl Lukáš Hutta, mluvčí záchranné služby.

Jinak však podlě nej závažných případů mnoho nebylo. „Jednalo se spíš o úrazy zapříčiněné uklouznutím na ledu pod vlivem alkoholu nic extra vážného jsme řešit nemuseli,“ dodal Hutta.

„Pyrotechniku jsme s kamarády odpalovali i letos, ale vždy si dáváme velký pozor, protože víme, že špatné zacházení s dělobuchami je velmi nebezpečné,“ řekl Tomáš Hájek z Nejdku. ⋌(iva,kop)