Desítky lodi obsadí o víkendu řeku Ohři. Hned na dvou místech regionu – v Královském Poříčí a Kynšperku nad Ohří, se totiž konají oslavy věnované největšímu toku na Sokolovsku. Vyznavači vodáctví se budou moci zapojit do nejrůznějších závodů a poměřit se tak s ostatními ´kolegy´. Zábava je připravená i pro ´suchozemce´. Děti čekají rybářské soutěže a nejrůznější hry. Na své si přijdou také fanoušci country muziky.
V Kynšperku nad Ohří se Den Ohře uskuteční v sobotu v prostoru u lávky přes řeku.

„Bude to takové veselé odpoledne plné her a soutěží u vody. Slavnostní zahájení si odbudeme ve 14 hodin a pak už dojde na závody sportovních lodí či výstavu obrázků na téma Ohře,“ popsal část programu organizátor akce Miroslav Volf. „V 18 hodin zapálíme slavnostní vatru a vyhodnotíme tombolu. Chybět nebude country koncert,“ doplnil.

Později večer – ve 22 hodin, ozáří oblohu ohňostroj. „Bavit se budeme až do půlnoci. Lidé tak nepřijdou zkrátka, i když se u nás zastaví o něco později,“ láká návštěvníky Volf.

Součástí akce je amatérský vodácký závod o Pohár Povodí Ohře. Startovním místem jsou tradičně Tršnice.
„Pojede se přes Nebanice, Mostov, Chotíkov až k nám do Kynšperka. Celkem to je osmnáct kilometrů,“ vypočítal pořadatel.
Prezentace účastníků je ve 12.30 u restaurace U Fanynky. Povel ke startu pak zazní o hodinu a půl později. „Pokud někdo nevlastní loď, nemusí truchlit. My mu ji rádi zajistíme. Poplatek činí padesát korun,“ zdůraznil Volf.

Pozadu nebude ani Královské Poříčí. I tam v sobotu vypuknou oslavy ve 14 hodin. „Program bude hodně pestrý,“ přislíbil starosta obce Ivan Stefan.
U splavu se pak na vodu spustí kuriózní plavidla. Start soutěže je v 16 hodin.