Řidiči často nedodržují dopravní předpisy na silnici č. I/6 mezi Chebem a Karlovými Vary. Přitom celý úsek je rozestavěný a šoféři musí dávat pozor na stavební práce i dopravní omezení. Část trasy se objíždí po silnicích II. a III. třídy. Rychlost je ale omezená také na dokončené části silnice R6 mezi Kamenným dvorem a Tisovou. Ve směru z Chebska se zde jezdí ve dvou levých jízdních pruzích.

„Rychlost v tomto úseku je omezená na 80 kilometrů za hodinu. Až do června 2010 zde budou totiž probíhat stavební práce,“ uvedla Andrea Kávová, mluvčí sokolovské policie.

V celém úseku dochází ke stavebním úpravám, na komunikaci se pohybují vozidla stavby, dodělávají se svodidla a nejsou zde umístěny velkoplošné značky. To vše je dostatečným důvodem pro omezení rychlosti.

„Řidiči, kteří toto nedokážou pochopit a překračují rychlost, by si měli uvědomit, že po tomto novém úseku jezdí v podstatě v protisměru,“ dodala policejní mluvčí.

Bohužel někteří řidiči na dopravní značení nedbají a poté co dostanou pokutu za nedodrženou rychlost, vyjadřují se tak, že policisté připravují na řidiče pasti.

„Policisté žádné pasti nekladou. Naším cílem je chránit bezpečnost a plynulost silničního provozu na celé objízdné trase,“ zdůraznila policejní mluvčí.

Dopravní policisté už na úseku rozestavěné silnice rozdali řadu blokových pokut. Výjimkou ale nejsou ani řidiči, kteří zde jedou o více než 30 kilometrů za hodinu rychleji. Ti budou překročení rychlosti vysvětlovat při správním řízení.

Na silnici č. I/6 došlo k řadě podstaných změn na začátku listopadu, kdy byl kvůli rekonstrukci uzavřen most 30. výročí u Transmotelu na Sokolovsku.

„Jezdím tudy třikrát za týden a musím potvrdit, že po paměti se tady jezdit nedá. Hlavně okolo Sokolova se trasa kvůli stavbařům často mění,“ řekl Petr Němeček z Karlových Varů. A jak je to s dodržováním rychlosti? „Mezi Kamenným Dvorem a Tisovou to svádí k tomu, pořádně na to šlápnout. Ale když se před vámi najednou objeví nějaký stavební stroj nebo dělníci, tak najednou zjistíte, že ta osmdesátka tam není vůbec zbytečná,“ poznamenal. „A navíc tu minutku, kterou tady ušetříte stejně ztratíte, jakmile na objížďce u Sokolova dojedete první kamion,“ povzdechl si Němeček.

Policisté apelují na všechny řidiče aby pozorně sledovali všechny značky, dodržovali předpisy a věnovali zvýšenou pozornost dopravní situaci na rozestavěné silnici.