Hojně navštěvovaná je během léta in-lineová dráha u jezera Boden v Habartově. Bruslaři sem vyrážejí ze širokého okolí, jelikož zde mají výborné podmínky pro zdokonalování svých dovedností.
„Dráha je dobře upravená a bruslení je tady opravdu super. Chválím také pěkné prostředí,“ řekl nadšeně Martin Michal z Lomnice, který se na okruh vypravil s přítelkyní a se synem. „Jsme tu podruhé,“ podotkl.

Bruslařská dráha – takzvaná Habartovská osmička, funguje již téměř tři roky. Nachází se v místě rekultivované plochy po těžební činnosti pod chlumskou výsypkou. „Já si ještě pamatuji, jak to tady vypadalo v osmdesátých letech. To jsem tady dělal. Z kopce postupně zbyla jen velká díra. Teď je to tady po letech hezky upravené. Rád sem zajdu na procházku,“ svěřil se pamětník Béda z Habartova.

Okruh má tvar osmičky a obkružuje dvě jezera. Větší Boden slouží k rekreaci, to menší pak jako chovné pro rybáře. Celá dráha měří 2,30 kilometru, přičemž osmička pak 3,15 kilometru, šířka je přibližně 3 metry.
Město Habartov si uvědomuje, že se jedná o výborné lákadlo pro turisty. Proto chce do této lokality zaměřit své investice.
„V okolí se zatím nachází jen několik odpočívadel a odpadkových košů. Nicméně bychom zde rádi vybudovali další prvky pro celkové vylepšení. Jde například o beachové kurty, objekt bufetu, šaten a sociálního zařízení,“ uvedl místostarosta Habartova Aleš Plevka.