Již druhého ročníku tohoto unikátního celorepublikového projektu se v našem kraji účastní chodovská městská knihovna. Naposledy se studenti chodovského gymnázia seznámili s autorkou Radkou Denemarkovou.

„Její díla byla přeložena do dvaceti jazyků a oceněna českými a zahraničními literárními cenami. K nejznámějším knihám patří např. Peníze od Hitlera – příběh Gity Lauschmanové, která se po válce vrací z koncentračního tábora, aby zjistila, že její rodný dům v Sudetech je obsazen novými majiteli, a ona se opět stává terčem pronásledování,“ představila spisovatelku a její tvorbu v krátkosti knihovnice Michaela Hušková.

„Dílo Radky Denemarkové nepatří k odpočinkové četbě, nutí člověka zamýšlet se nad tragédiemi života, nad nespravedlností a nad v historii se opakujícími etickými a psychologickými otázkami. I proto bylo osobní setkání spisovatelky s mladými lidmi důležité a velmi inspirativní, dokázala studenty vtáhnout do problematiky a motivovat je k zajímavým dotazům,“ přiblížila setkání se studenty.

Spisovatelé do knihoven je společný projekt Asociace spisovatelů a knihoven z celé České republiky, kterých se letos zapojilo dvanáct, a desítky současných autorů a autorek. Letošní, již druhý ročník končí v červnu tohoto roku. Dalším, s nímž se v chodovské knihovně 22. ledna budete moci setkat, je lékař, básník, esejista a spoluautor několika odborných knih v oblasti psychiatrie Michal Maršálek.

V pražském vydavatelství Dauphin vydal devět básnických sbírek, za sbírku Černá bere byl nominován na cenu Magnesia Litera.