Sjednotit všechny ostrostřelecké spolky v České republice pod jednu větší organizaci hodlají ostrostřelci z Lokte. Chtějí tak učinit po vzoru svých polských kolegů. Jejich snahou je totiž začlenit se jako celá země do unie evropských ostrostřelců a reprezentovat tak svoji domovinu i za hranicemi.

„Sjednocení plánujeme na 28. září, kdy na Sokolovsko pozveme všechny spolky z republiky. Celkem nás je osm, a to Chomutov, Senomaty, Rakovník, Stříbro, Praha, Brno, Police nad Metují a náš Loket,“ vyjmenoval celou českou základnu loketský zbrojíř Albert Van Wesemael.

A jak si ostrostřelci slavnostní den představují? „Vše by mělo začít ráno mší v kostele. Její součástí bude svěcení stuh,“ prozradil Wesemael s tím, že následovat by měl pochod od kláštera v Sokolově na náměstí Budovatelů. Tam se uskuteční předání vysvěcených stuh českým spolkům.
„Tím to ale nekončí. Pokračovat budeme v Lokti, kde chystáme pochod a slavnostní předání medailí,“ pokračoval zbrojíř.

Organizátoři očekávají, že se významného dne zúčastní i členové polského výboru, chorvatští kolegové a zástupci evropské organizace.
„Zveme také starosty a doufáme, že se dostaví i hejtman našeho kraje,“ přeje si loketský ostrostřelec. „Podporu nám zatím přislíbily město Sokolov, Loket a krajský úřad,“ doplnil.