Bezesnou noc ze čtvrtka na pátek zažili mnozí lidé na Sokolovsku. Znovu se zde totiž ozvalo mírné zemětřesení, které se tento týden objevilo již v noci na středu. Podle obyvatelů Kraslic, již otřesy země pocítili, však byly ty nové mnohem intenzivnější.

„Bylo to něco strašného, všechno se třáslo a já měla neskutečný strach. Když zemětřesení ustalo, tak jsem si do tašky sbalila to nejpotřebnější a zalezla si do postele v oblečení, pro případ, kdyby otřesy zesílily a já musela rychle opustit byt,“ popsala svůj zážitek Věra Dlouhá z Kraslic.

Neklid panoval i v dalších domácnostech. „První rána přišla asi půl hodiny po půlnoci. Je zajímavé, že jsem se těsně předtím probudila a vše cítila naprosto jasně. Pak už jsem neusnula, pustila jsem si televizi, abych další otřesy už neslyšela. Navíc se mi z toho všeho udělalo nevolno. Co chcete, když se klepou okna a máte pocit, že se na vás zřítí celý barák,“ řekla další oslovená obyvatelka Kraslic.

Zemětřesení se ozvalo takřka po celém Sokolovsku. Redakci Deníku to nahlásili lidé z Bukovan, Dolního Rychnova nebo Habartova. „Od rána se ve škole nebavíme o ničem jiném, než kde všude se země třásla. Do seznamu si tak můžete zapsat i naše město,“ volal včera do redakce student sokolovského gymnázia Kristián Šujan z Lokte. „Byl to pořádný hukot. Během hodiny se mi postel třásla asi třikrát,“ poznamenal Michal Holan z Rotavy.

Vícev sobotním vydání Sokolovského deníku.