Ty jim zajistí mnohem větší komfort,ale třeba i soukromí, jako v případě mamografického vyšetření. V nově zrekonstruovaných ambulancích pavilonu C najdou klienti nemocnice kromě mamoscreeningu také ortopedické a chirurgické ambulance, ordinace pohotovosti pro děti i dospělé, neurologické a interní ambulance i sádrovnu. Přestavbu financoval Karlovarský kraj a přišla na 16,6 milionu korun. Letos mají investice pokračovat.

Primářky neurologického oddělení Jany Hruškové jsme se zeptali, zda může porovnat nové prostory nejen z hlediska svého, ale také z toho pacientova. „Nelze srovnávat nesrovnatelné," řekla hned v úvodu primářka. Popisovala, jak jeden čas sedávali pacienti před centrálním registrem, kde byla zřízena část akutního příjmu. „Nyní je vše pohromadě, je zde slušné zázemí, komfort, pěkné prostředí," tvrdí Hrušková. Dále popisuje, kde všude byla oddělení či ambulance. Zmiňuje pavilony A,B i C. Navíc podle ní nebyly prostory vyhovující a patřící do současné doby. Nyní je vše sice nové a soustředěné na jedno místo, což si primářka pochvaluje. Je to tedy ideál? „Pohybujeme se v dispozicích, které nám nemocnice poskytuje. Nestavíme nemocnici takzvaně na zelené louce podle svých představ, vyhovující všem nejmodernějším parametrům. V tom případě by prostory mohly být ještě větší a v přístavku by mohla být například magnetická rezonance," myslí si Hrušková. Ale když porovná zázemí s ostatními nemocnicemi, kde působila, je spokojená. Zmiňuje Cheb, Karlovy Vary i pražskou Thomayerovu nemocnici.

Spokojeni jsou i pacienti. „Sklepní prostory v pavilonu A zná asi každý. Jsou tam roky a jsou hrozné," říká Petr Mikeska. V investicích hodlá kraj pokračovat, a to prý spravedlivě. „Je to pokračování toho, co jsme slíbili. Letos investujeme do sokolovské nemocnice dalších 50 milionů. Karlovarský kraj bude rovnoměrně posílat finance do nemocnic v Karlových Varech, Sokolově i Chebu," slíbil hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný.