Vzápětí na to padly stromy na sokolovském sídlišti Vítězná a lidé to opět kvitovali s nevolí. Ptají se, zda je to opravdu nutné.
„Rád bych se zeptal, proč musely být minulý týden poraženy dva vzrostlé stromy u prodejny potravin na sídlišti Vítězná? Nejsem dendrolog, ale zdálo se mi, že podle řezu nebyly nějak nemocné či vyhnilé, nehledě na to, že to není příliš dávno, co byla dělána prořezávka," ptá se jeden z občanů sídliště.

Radnice se brání, že v obou případech nebyly zdravé. „Na sídlišti Vítězná proběhlo pokácení celkem čtyř topolů. Povolení bylo vystaveno na základě opakované žádosti majitelky novinového stánku z důvodu padání mohutných větví ze stromů. Stromy byly vyhodnoceny odborníky a bylo zjištěno, že některé z topolů mají vyhnilou bázi kmene, v korunách jsou patrné prosychající a olámané větve, je patrná snižující se vitalita dřevin, kdy nelze vyloučit pád stromu," sdělila Petra Němečková z odboru rozvoje města.

Vzhledem k situování dřevin na sídlišti s častým pohybem lidí bylo povoleno pokácení s tím, že dřeviny budou nahrazeny novou výsadbou. „Na místě vysází technické služby tři buky lesní, umístění nové výsadby bude řešeno s ohledem na inženýrské sítě. Město Sokolov také upozornilo správce zeleně – Technické služby Sokolov – na úpravu rabata před prodejnou na Vítězné s požadavkem nápravy," dodala Němečková.