Památný strom v Zahradní ulici města Lokte poslouží veřejnosti jako odpočinkové místo. Letní bouře ho  rozpůlila a  dopadl na místo, kde si jinak hrají děti, v blízkosti navíc běžně parkují obyvatelé. Naštěstí nikoho nezranil, poškodil však tři zaparkovaná vozidla a několik týdnů hrozilo, že spadne i jeho další část.
Lesáci proto z kmene stromu vytvořili stylový stůl a posezení. Letní bouře navíc odhalila jeho skutečné stáří, je starý více než sto let. Historický velikán ze svého místa nezmizel, naopak přibyly k němu lavičky a lidé na místě relaxují.


Nápad přinesla zdejší radnice, která nechtěla památný strom definitivně odstranit, vymyslela proto jiný způsob využití. Místostarosta Petr Zahradníček, starosta Zdeněk Bednář a zastupitel Kristián Šujan hledali možná řešení, odpočinková zóna se prý do města hodila.
„Když jsme počítali s lesáky letokruhy, narazili jsme na číslo převyšující sto let. Tak starý strom si zaslouží uznání alespoň v podobě jeho využití pro odpočinkové účely," podotkl zastupitel Kristián Šujan.


„Díky spolupráci Domorodců, města Lokte a Loketských městských lesů vzniklo v Zahradní ulici stylové odpočinkové místo. Na místě spadlého stromu dnes lesáci osadili hned několik laviček a desku stolu. Za precizní práci jim patří velké poděkování. Věřím, že se všem obyvatelům bude nové posezení líbit a stráví tady mnoho společných chvil," dodal Šujan s tím, že strom byl prolezlý hnilobou a vlhkem, podle odborníků prý byla jen otázka času, kdy spadne.
Loket by do budoucna  chtěl odpočinkovou zónu na více místech.

Klára Čurlinová