Pobřeží v Normandii se stalo dějištěm spojeneckého vylodění a tato historie se psala krvavým písmem … Zažiješ pocity odkrytého terče, kdy budeš za zvuku píšťalek značících počátek útoku mít jen jeden cíl… přežít!
Hustý kouř z dýmovnic bude tvým spojencem, minové nástrahy budou tvou zkouškou, odvaha a taktika bude tvá volba a smrtící dávky značkovacích střel budou tvou výzvou…

Mnoho snů skončilo toho dne na plážích Utah, Omaha, Gold, Juno a Sword… Ty svůj sen můžeš proměnit v realitu vítězství, pokud každý svůj krok spojíš s kroky svých spolubojovníků. Rozsévej zkázu v nepřátelských pozicích a spolu se svými spolubojovníky umísti vlajku vítězství mezi dobyté bunkry obránců…

Takto popisují členové Paintballového klubu Nové Sedlo víkendovou akci s názvem Den D. I když výročí vstupu expedičních vojsk na území okupované Francie bylo už uplynulý víkend, Den D v Loučkách vypukne 14. června. Military akce ve stylu vylodění v Normandii je přizpůsobená lokalitě pískovny v Loučkách u Nového Sedla. Samotní hráči z novosedelského klubu o sobotní hře mluví jako o masakru. Proti sobě má totiž stanout až 250 střelců. Takový je horní limit přihlášených hráčů. „Potvrzených máme přes sto střelců. Počítáme ale s tím, že další přijedou až v sobotu na místo,“ řekl pořadatel Dne D Zdeněk Nekys. Hráči, kteří na bojové pole zamíří až v sobotu bez předchozího nahlášení, by ale měli mít svoji zbraň a ochranné pomůcky, především masku na obličej.

Hra je připravená tak, že větší část hráčů budou útočníci ze spojenecké invazní armády a postupně se budou vyloďovat. To znamená, že postupně budou přicházet do hry. Jejich úkolem bude dobýt svah nepřítele, který budou bránit obránci. Těch bude podstatně méně než útočníků. Obránci mají neomezený počet kuliček a každý z nich pět životů. Útočník bude mít deset životů a na každý život ponese maximálně 200 kuliček. Nevšední paintballová akce začíná v sobotu v 9 hodin v pískovně v Loučkách.